Контактна інформація (097) 576-22-88 0

Оптоволоконні патч-корди

Оптичні патч-корди: необхідний елемент комунікаційного обладнання

Волоконно-оптичний патч-корд (patching cord) - це порівняно невеликий виріб, який критично важливий для повноцінної роботи офісу, магазину, а іноді й великого підприємства. Саме ці вироби потрібні, щоб зібрати докупи велику комп'ютерну систему, а також забезпечити справну роботу всілякого мережного обладнання.

Будь-які оптичні патч-корди є оптоволоконними кабелями, які мають спеціальні конектори, що знаходяться на кожному з кінців шнура. Це є їх важливою різницею з пігтейлами, у яких конектор лише на одному кінці.

Ключовим призначенням патч-кордів оптичного типу є з'єднання різноманітних пристроїв або їхнє підключення до мережі.

Які бувають оптоволоконні патч-корди

Зовні будь-який оптичний патч-корд є відрізком оптоволоконного кабелю з конекторами на кінцях, проте комутаційні шнури представлені великою різноманітністю моделей. Всі вони відрізняються як за типом оптичного волокна, так і конекторами.

В першу чергу оптичний патч-корд може мати певний тип оптоволокна, який представлений двома різновидами:

  • Single mode (SM) — одномодове волокно, в якому діаметр світловидної серцевини не перевищує 10 мкм, тому він пропускає лише один промінь.
  • Multi mode (MM) - багатомодове оптичне волокно, у якого діаметр серцевини може становити 50 або 62,5 мкм.

В обох випадках діаметр оболонки у комутаційних шнурів буде однаковим – 125 мкм.

Слід зазначити, що патч-корди різняться і за типом конекторів. Їх підбирають відповідно до роз'ємів обладнання, яке необхідно підключити до мережі. У всіх випадках тип конектора вказаний на маркуванні певного оптоволоконного патч-корду.

Параметри вибору комутаційних шнурів

Вибираючи оптичний патч-корд для організації комп'ютерної мережі, а також для вирішення інших завдань, в першу чергу вам слід визначитися з типом конекторів. Це важливий параметр, оскільки при невідповідності роз'єму на устаткуванні підключити його до мережі буде неможливо.

Найчастіше зустрічаються такі різновиди конекторів:

  • SC — прямокутний конектор із клямкою. Повністю покритий пластиковим корпусом, тому надійно захищений від випадкового перегину та попадання пилу. Такі оптичні патч-корди можуть використовуватись як для одномодового кабелю (одинарні конектори), так і для багатомодового (подвійні/дуплексні).
  • LC - багато в чому схожі на SC-моделі, але відрізняються формою конектора. Застосовуються для одно-або багатомодових комутаційних шнурів. Слід зазначити, що патч-корди волоконно-оптичні LC-LC особливо використовуються під час створення невеликих комп'ютерних мереж.
  • ST - оснащений опуклим наконечником, який фіксується за рахунок обертання металевої оправи за годинниковою стрілкою. Через досить складну конструкцію такі конектори не бувають дуплексними.
  • FC конструктивно нагадує ST-моделі, але фіксація виконується за допомогою накидної металевої гайки. Завдяки цьому забезпечуються надійне з'єднання з пристроєм та додатковий захист від вібрацій. Як правило, такі оптичні патч-корди використовуються в одномодових системах.

Зверніть увагу: існують інші конектори, наприклад, E-2000 або MU. Комутаційні дроти з конекторами такого типу зустрічаються досить рідко, тому що область їх застосування не настільки широка, як у інших моделей.

Для чого потрібні оптичні патч-корди

Сфера застосування оптоволоконних патч-кордів настільки величезна, що неможливо перерахувати навіть половину ситуацій, у яких стануть у нагоді ці вироби. Комутаційні шнури використовують повсюдно: починаючи від підключення обладнання до домашньої мережі, закінчуючи створенням досить великих вузлів зв'язку.

Зокрема, оптичний патч-корд застосовується при підключенні мережевих пристроїв, маршрутизаторів, всіляких хабів і так далі. Ці вироби універсальні, тому що з їх допомогою забезпечується:

  • З'єднання різного мережного обладнання.
  • Для правильної роботи пристроїв швидкість передачі даних потрібна.
  • Надійний захист від різноманітних механічних та температурних впливів.

Вибираючи, який купити оптоволоконний патч-корд, враховуйте характеристики тих чи інших шнурів. Зокрема, йдеться про максимально можливу довжину лінії, швидкість передачі даних тощо. Насамперед це стосується багатомодових моделей, оскільки вони мають 4 класи оптичного волокна. Маркуються вони відповідно: ОМ1, ОМ2, ОМ3 та ОМ4.

Чому вибирають нас

Висока якість оптоволоконних патч-кордів, різноманітність моделей, демократична оптова ціна – існує багато причин, чому вам слід оформити замовлення у нас. Якщо вам потрібні шнури оптичного типу, ви зможете легко підібрати та купити їх у виробника та імпортера компанії CMS.

Купуйте у нас продукцію з доставкою до будь-якого населеного пункту України. Звертайтеся до наших менеджерів за персональною консультацією, якщо вам буде потрібна допомога з вибором комутаційних шнурів або виникнуть будь-які додаткові питання.