Контактна інформація (097) 576-22-88 0

Сигналізаційний кабель

Конструкція та критерії вибору кабелю для сигналізації

Кабель сигнальний насамперед використовується у слаботочних та протипожежних системах. Для забезпечення надійної експлуатації з'єднувач повинен відрізнятись певними характеристиками. Особливу увагу слід приділити конструкції кабелю. Від цього фактора безпосередньо залежить термін та ефективність роботи дроту.

Опис та конструкція кабелів для сигналізації

Кабель датчиків сигналізації відрізняється наявністю екранування. З'єднувачі монтуються поблизу побутової та охоронної техніки та інших джерел електромагнітного випромінювання. Екран із алюмінієвої фольги або полімерного покриття збільшує дистанцію допустимого використання дроту.

Кабелі для сигналізації відрізняються такими основними характеристиками:

  • Матеріал провідників – мідь. Цей метал набагато гнучкіший за алюміній, а також відрізняється кращою провідністю струму. Недоліком міді є той факт, що такі жили легше розірвати, аніж алюмінієві або біметалічні.
  • Опір ‒ 50 або 75 Ом. Чим вищий опір, тим слабкішим буде сигнал.
  • Площа перетину ‒ параметр, який визначає максимальне навантаження на кабель для охоронної та пожежної сигналізації. Чим товстіший перетин, тим вище допустиме навантаження і менше втрати струму.
  • Сигнальний екранований кабель, оснащений стійкою до вогню ізоляцією, здатний зберегти свою працездатність під час ізоляції протягом 180 хвилин. Це достатній термін, щоб евакуювати з помешкання всіх присутніх людей.

У конструкції кабелю для охоронної сигналізації використовуються два основних види ізоляції:

  1. ПВХ – полівінілхлорид відрізняється високим рівнем опору механічним впливам. Також матеріал ігнорує попадання на поверхню вологи та пилу.
  2. LSZH ‒ така ізоляція не тільки забезпечує відмінний механічний захист, але й не виділяє дим або шкідливі речовини під впливом вогню.

Застосування сигнального кабелю

Кабель сигналізації використовується для живлення:

  • охоронної сигналізації;
  • пожежна сигналізація;
  • кнопок оповіщення (дзвінків);
  • відеопанелей та домофонів;
  • телефонних станцій;
  • різних датчиків.

Слід зазначити, що для пожежної сигналізації використовуються лише дроти з відповідним маркуванням (НГ), яке означає, що ізоляційний матеріал не горить.

Технічні характеристики з'єднувача можуть відрізнятися залежно від вимог. Однак найчастіше використовується 4 жили кабелів для сигналізації з мінімальним перетином 0,5 мм. Чим більша кількість жил та діаметр, тим вище буде ціна з'єднувача.

Перед встановленням багатожильного сигнального кабелю слід звернути увагу на кілька основних рекомендацій:

  1. Прокладати провід необхідно за конструкціями, що несуть. Як аналог можна використати підвіску на трос.
  2. Кабель для охоронної сигналізації не повинен провисати.
  3. Сигнальний ланцюг від силового повинен розташовуватися не менше ніж 50 см.
  4. Монтаж виконується так, щоб використання пожежної або охоронної сигналізації не зашкодило дроту. Це допоможе збільшити експлуатаційний термін з'єднувача.

Купити багатожильний сигнальний кабель для охоронної або пожежної системи можна в компанії CMS. У нас доступний не тільки великий асортимент продукції, а й доставка до Києва, Харкова, Одеси, Дніпра та інших міст України.